Dil Seçenekleri
Ceylin Soft Newmedia Products
Ceylin Soft Ayraç Ana Sayfa
Ceylin Soft Ayraç
Hizmetler
Ceylin Soft Ayraç
Ürünler
Ceylin Soft Ayraç
Referanslar
Ceylin Soft Ayraç
Kampanyalar
Ön Teklif İstek Formu
Hizmetler
Özel Yazılım / Geliştirme
Web Tasarımı
E-Ticaret Yazılımı
Arama Motoru Optimizasyonu (Seo)
Grafik tasarım
Logo Tasarımı
İnteraktif Cd Tasarımı
Bilgisayar Satışı / Teknik Servis
Katalog Tasarımı
3D Modelleme / Animasyon
Tanıtım Filmi / Tasarımı
Web Programlama
Domain / Host Hizmetleri
Bakım / Güncelleme
Flash Banner Tasarımı
Broşür Tasarımı
Etiket Tasarımı
Reklam / Tanıtım
Afiş Tasarımı
Fotoğraf Çekimi
Kurumsal Kimlik
Google Adwords
E-Bülten Tasarımı
Toplu E-Mail Gönderimi
Flash Oyun Yazılımı
Panoroman Çekim
Domain / Host Hizmetleri

Domain yani alan adı, sitenizin internetteki adresi olarak en kısa zamanda tescil edilmesi gereken en önemli olgulardan biridir.

Alan adı kaydı web sitenize insanların ulaşması için kullanılacak olan isimdir. Alan adınızı hemen tescil ettirmezseniz başka kullanıcılar tescil ederek kullanabilirler. .com, .net. org gibi uluslararası domainlerde isim tescili sırasında hiç bir belge istenmemektedir. Herkes boş olan bir ismi bir kaç dakika içinde kendi adına tescil ettirebilmektedir. Yani alan adlarında her zaman ilk gelen alır sistemi vardır. Ancak .tr uzantılı alan adları sadece belgelerle verilmektedir.

İnternet dünyasında yerinizi almak için, firmanızı ya da isminizi hala tescil ettirmediyseniz acele etmelisiniz. Almak istediğiniz alan adını Domain Sorgulama sayfamızdan kontrol edebilir ve tescil işlemi için bize hemen talimat verebilirsiniz. Alan adınız sizin üzerinize kayıt edilecek ve kontrolü bizim tarafımızdan yapılacaktır.

Ceylin Soft .com, .net, .org uzantılı alan adını sizin adınıza tescil ediyor. İsminizin başkası tarafından alınmasını istemiyorsanız acele edin. Site yaptırmasanız bile alan adınız sizin adınıza kayıtlı kalsın.

Kuruluşunuz ya da kendiniz için bir Web sitesi yaptırmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken alan adınızı tescil etmektir. Alan adı tescilini Ceylin Soft olarak sizin adınıza biz yapıyoruz. Domain Tescili, Alan Adı Almak, İsim Tescili Alma, Alan Adı Kayıt, Alan Adı Tescil, Ucuz Domain Firması, Profesyonel Domain Şirketi, domain adı satın alma, domain almak, domain kaydı yaptırmak, domain şirketleri, domain kontrol, domain yönlendirme hizmeti v.b.

Alan adı uzantıları olan .com ve .com.tr uzantıları arasında erişebilirlik açısından hiç bir fark bulunmamaktadır. Sadece .tr uzantısı bu alan adının Türkiye'den olduğunu gösterir. Türkiye'nin Internet üzerindeki alan adı kodu .tr 'dir. Özellikle birçok firma hem .com hem de .com.tr uzantılı alan adlarını tescil etmektedirler. Bu iki alan adı arasında sadece fiyat farkı bulunmaktadır. tr uzantılı alan adları ODTÜ tarafından verilmektedir ve bunun için firmaya ait belgeler istenmektedir.

Web sitelerinin sayfaları büyük Web Server denilen bilgisayarlar üzerinde tutulmaktadır. Bir web sayfası ise bilgisayardaki herhangi bir dökümandan farkı olmayan sadece HTML, PHP, ASP denilen diller ile yazılıp yayınlanan bir sayfadır. Bu sayfalar MS FrontPage, Dreamweaver gibi Web sayfa hazırlama programları sayesinde üretilir.

Herhangi birileri tarafından bir Web adresi yazıldığında, web server istenilen sayfayı internet üzerinden onun bilgisayarına gönderir.

Web Hosting internet üzerinden insanların erişebileceği şekilde Web sayfalarının kayıtlı tutulma hizmetidir. Hosting hizmeti, web sayfalarınıza bir tür evsahipliği yapılmasıdır. Hosting servisi sağlayan firmanın erişim hızı, direkt olarak sizin web sayfalarınızın açılma süresine eşittir. Dolayısı ile hosting'inizin hızı ne kadar fazla ise web sayfalarınız o kadar hızlı ve sorunsuz açılır.

Hakkımızda
Ceylin Soft Ayraç Markalarımız
Ceylin Soft Ayraç
Gizlilik
Ceylin Soft Ayraç
İletişim
Ceylin Soft Danışma Hattı
Danışma Hattı (0312) 865 2149
Ceylin Soft Canlı Destek
Copyright © 2003-2022 Ceylin Soft